Rejestracja telefoniczna:   +48 517 414 546,   +48 667 200 456

Testy na koronawirusa dla firm w siedzibie pracodawcy

Testy na koronawirusa dla pracowników

WYMAZY PCR-RT DLA FIRM W SIEDZIBIE PRACODAWCY

WYMAZY PCR-RT DLA FIRM W SIEDZIBIE PRACODAWCY

LOKALIZACJA

W siedzibie pracodawcy

REJESTRACJA TELEFONICZNA POD NUMEREM TELEFONU 667 200 456

CENA BADANIA
 • 400ZŁ Faktura vat (wymaz PCR-RT).
 • 200ZŁ Faktura vat ( Przesiewowy test antygenowy)
CZAS WYKONANIA BADANIA
 • 76h od pobrania wymazu.- PCR-RT
 • 20 minut od pobrania wymazu – Test Antygenowy
KAŻDY PRACOWNIK JEST PODDAWANY PRZESIEWOWYM TESTOM ANTYGENOWYM – WYNIK PO 20 MINUTACH, JEŻELI WYJDZIE WYNIK POZYTYWNY DODATKOWO POBIERANY JEST WYMAZ PCR-RT – WYNIK PO UPŁYWIE 72 GODZIN

 

JAKI TEST WYKONUJEMY
 • Diagnostyka laboratoryjna COVID-19 polega na wykrywaniu materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2 testami opartymi o metodę PCR-RT, z materiału pobranego z górnych lub dolnych dróg oddechowych. Pamiętać należy, iż wirus namnaża się stopniowo w czasie trwania choroby. największa obecność wirusa notowana jest od 3 do 5 dni od początku choroby, a najwyższa czułość testu to 7-14 dni od kontaktu z SARS-CoV-2.

 • TEST Antygenowy ARTRON certyfikowany kanadyjski test rekomendowany przez WHO. Test ten wykorzystuje chemiczną ekstrakcję antygenów wirusowych, a następnie technologie testu immunologicznego w fazie stałej w celu wykrycia ekstrahowanego antygenu. Przeciwciała monoklonalne COVID-19 specjalnie przeciwko antygenowi COVID-19 są sprzężone ze złotem koloidalnym, osadzonym na koniugatowej podkładce i unieruchomione w strefie testowej membrany nitrocelulozowej. Po dodaniu próbki, koniugat złoto-przeciwciało jest nawadniany i antygen COVID-19, jeśli występuje w próbce, będzie oddziaływał z przeciwciałami koniugowanymi ze złotem. Kompleks antygen-przeciwciało-złoto będzie migrować w kierunku okienka testowego, aż do Strefy Testu, gdzie zostaną wychwycone przez unieruchomione przeciwciała, tworząc widoczna różową linie (Pasmo Testu) wskazującą na wynik pozytywny.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA
 • Na około 3 godziny przed badaniem zaleca się powstrzymać od przyjmowania płynów, jedzenia, leków i mycia zębów.
PRZEBIEG BADANIA
 • Rejestracja telefoniczna i umówienie terminu badania
 • Przesłanie przez pracodawcę wypełnionych skierowań pracowników ( imię, nazwisko, pesel)
 • Udostępnienie 1 pomieszczenia zawierającego biurko i krzesło
 • Pobranie wymazu przez lekarza
 • Wynik po 20 minutach, w momencie wystąpienia pozytywnego wyniku dodatkowo wymaz PCR-RT>
W JAKI SPOSÓB I KIEDY WYMAZ TRAFIA DO LABORATORIUM
 • Próbki do badań po zakończeniu pracy lekarza najpóźniej po upływie 12 godzin zostają przekazane kurierowi „ALAB laboratoria” następnie przekazane bezpośrednio do laboratorium genetycznego w Poznaniu.

Testy na koronawirusa dla firm. Szybko i wiarygodnie!

Epidemia dezorganizuje funkcjonowanie wielu firm. Wystarczy, że pracownik miał kontakt z osobą zakażoną lub zagrożoną zakażeniem, a musi udać się na kwarantannę, co niekorzystnie odbija się na przedsiębiorstwie i zaniża jego wydajność. Dlatego w przypadku podejrzewania możliwości zainfekowania choćby jednego zatrudnionego, warto wykonać testy na koronawirusa dla firm.

Ich koszt jest niższy niż straty, jakie byłyby spowodowane absencją, a jeśli wynik będzie negatywny, podmiot szybko wróci do normalnego działania i nie będzie skazany na przestój.

Jak wykonujemy test na SARS-CoV-2?

Czytaj więcej

Doskonale rozumiemy, z iloma kłopotami w czasie pandemii muszą mierzyć się przedsiębiorcy. Dlatego opracowaliśmy system współpracy, który pomoże im w tym trudnym okresie. Działamy w sposób wygodny dla klienta. Pobranie wymazów obydwa się w siedzibie pracodawcy. Testy na koronawirusa dla pracowników przebiegają szybko i sprawnie.

Jakie badania przeprowadzamy?

Zależy nam na tym, by wyniki były wiarygodne. Dlatego testujemy na dwa sposoby:

 • przesiewowo metodą antygenową,

 • indywidualnie z wykorzystaniem techniki PCR-RT.

Diagnostyka antygenowa

Ten rodzaj wykrywania obecności wirusa w komórkach jest mniej dokładny i niebezpośredni. Nie znaczy to jednak, że nie jest on wiarygodny. Jego olbrzymią zaletą jest szybko otrzymywany wynik. Osoba poddana próbkowaniu dowiaduje się, czy została zakażona już w 20 minut po analizie wymazu. Warto taki test na koronawirusa wykonać wszystkim pracownikom w zakładzie, w którym pojawiło się ryzyko zaistnienia infekcji.

Badanie traktowane jest jako wstępna diagnoza i ma ono charakter jakościowy. Jego zadaniem jest wykrycie białek stanowiących tzw. przeciwciała monoklonalne, które powstają w organizmie jako efekt replikacji wirusa. Analiza wymazu nie szuka zatem samego SARS-CoV-2, a jedynie następstw, jakie powstają w przypadku infekcji. Obecność antygenu oznacza, że doszło do zarażenia. Jednak wynik negatywny nie wyklucz w stu procentach takiej możliwości.

PCR-RT

O wiele czulsze są testy na koronawirusa określane jako PCR-RT, które koniecznie trzeba wykonać osobom pozytywnie zdiagnozowanym w sposób antygenowy. Badania te są bezpośrednie, co oznacza, że w pobranym wymazie wykrywany jest sam wirus odpowiedzialny za wywoływanie COVID-19. Jest to badanie molekularne diagnozujące dwie sekwencje SARS-CoV-2. Otrzymany wynik jest wiarygodniejszy od analizy antygenowej.

Należy pamiętać, że replikacja wirusa następuje stopniowo. Przeprowadzanie testów na koronawirusa PCR-RT dla całej firmy w drugi dzień po ewentualnym zetknięciu się z zarazkiem, któregoś z zatrudnionych może zafałszować obraz. Największa ilość genów SARC-Cov-2 pojawia się między trzecim a piątym dniem od zakażenia. Z kolei badanie osiąga maksymalną czułość od 7 do 14 dnia po kontakcie z patogenem.

Na wyniki trzeba czekać dłużej, niż ma to miejsce przy wstępnej diagnostyce. Maksymalny czas uzyskania wiarygodnego odczytu wynosi do 72 godzin. Zazwyczaj jednak proces trwa mniej niż dobę.

Przebieg badania i przygotowanie do niego

Do zakładu pracy przyjedzie lekarz wraz z pomocnikami. Od osób testowanych zostanie pobrana próbka wymazu z nosogardzieli. Badanie nie jest bolesne, ale wywołuje pewien dyskomfort. Następnie próbki przekazywane są pracownikowi ALAB Laboratoria. Pozytywny wynik wiąże się z przekazaniem danych osobowych zarażonego do sanepidu. Trzy godziny przed testem na koronawirusa nie należy jeść, pić, zażywać leków oraz myć zębów.

Do zakładu pracy przyjedzie lekarz wraz z pomocnikami. Od osób testowanych zostanie pobrana próbka wymazu z nosogardzieli. Badanie nie jest bolesne, ale wywołuje pewien dyskomfort. Następnie próbki przekazywane są pracownikowi ALAB Laboratoria. Pozytywny wynik wiąże się z przekazaniem danych osobowych zarażonego do sanepidu. Trzy godziny przed testem na koronawirusa nie należy jeść, pić, zażywać leków oraz myć zębów. Wykonujemy dwa rodzaje testów koronawirusowych:

 • antygenowy – przesiewowy i stanowiący wstępną diagnostykę. Wykrywa białkowe przeciwciała tworzące się jako efekt namnażania patogenu. Wynik jest znany już 20 minut po badaniu (nie po pobraniu wymazu);

 • PCR-RT – bardzo czuła i wiarygodna analiza molekularna szukająca dwóch genów SARS-CoV-2. Oczekiwanie na diagnozę może trwać do 72-godzin. Najczęściej jednak pacjent uzyskuje informację jeszcze tej samej doby.

Zapraszamy do rezerwowania terminu badań drogą telefoniczną.

Zgodnie z procedurami laboratorium „Alab” w przypadku pozytywnego wyniku, powiadamia pracowników Inspektoriatu Sanitarnego, przekazując dane osobowe.

Wymazy pobierane są przez pracowników spółki KidsClinic sc, próbki do badań trafiają do laboratoriów genetycznych „Alab-LABORATORIA” w Poznaniu przy ulicy Grudzieniec 4, Poznań.

Informacje RODO