Rejestracja telefoniczna:   +48 517 414 546,   +48 667 200 456

Test na antygen koronawirusa

Testy antygenowe na koronawirusa

SZYBKI TEST ANTYGENOWY WYNIK W 20 MINUT
wymazy z nosogardła namiot drive thru&go ul Łódzka 19, Kalisz

LOKALIZACJA

Namiot zlokalizowany jest przy ulicy Łódzkiej. Na Parkingu przed bramą stadionu KKS Kalisz. Obok basenu OSIR, 62-800 Kalisz. [link]

REJESTRACJA TELEFONICZNA POD NUMEREM TELEFONU 517 414 546 OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU 11:30-20:00

Szybki test Antygenowy - 130zł

Zewnętrzna ocena Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device
Parametry kliniczne Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device zostały wyznaczone na podstawie testow 140 probek dodatnich i 445 probek ujemnych na antygen (Ag) SARS-CoV-2 wykazując czułość 91.4% (95% CI: 85.5-95.5%) i swoistość 99.8% (95% CI: 98.8-100%). Probki kliniczne zostały oznaczone jako dodatnie lub ujemne przy użyciu referencyjnej metody FDA EUA RT-PCR.

Wartości parametrow zostały wyliczone na podstawie badania osob podejrzanych o ekspozycję na COVID-19 lub u ktorych pojawiły się objawy w ciągu ostatnich 7 dni.

 • Stratyfikacja probek dodatnich pobranych od osob zaraz po wystąpieniu objawow lub podejrzanych o ekspozycję w okresie 0-3 dni wykazuje czułość 94.9% (n=39), a 4-7 dni czułość 90.1% (n=101).
 • Zgodność dla probek dodatnich w teście Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device jest wyższa dla probek z wartościami Ct ?33 wykazując czułość 94.1%. Jak sugeruje się w Piśmiennictwie 8 i 9, pacjenci z wartościami Ct >33 już nie zakażają.8,9

Test Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device jako jedyny uzyskał pozytywną ocenę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (nr WT.541.11.2020 z dnia 02.11.2020).
Test Panbio™ COVID-19 Ag Rapid Test Device uzyskał status EUL WHO

CZAS WYKONANIA BADANIA
 • 20 min od pobrania wymazu
GODZINY PRACY NAMIOTU
 • Poniedziałek-Piątek 9:00-12:00
WYNIKI DOSTĘPNE PO 20 MINUTACH OD WYKONANIA WYMAZU W FORMIE ZAŚWIADCZENIA O PRZEPROWADZONYM BADANIU, PODPISANY PRZEZ SPECJALISTYCZNĄ PIELĘGNIARKĘ POBIERAJĄCĄ I INTERPRETUJĄCĄ WYNIK.

TEST NALEŻY PRZEPROWADZIĆ W MOMENCIE WYSTĄPIENIA OBJAWÓW LUB MIĘDZY 7 A 14 DNIEM OD ZAKAŻENIA.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO BADANIA
 • Na około 3 godziny przed badaniem zaleca się powstrzymać od przyjmowania płynów, jedzenia, leków i mycia zębów palenia papierosów. Nie należy wydmuchiwać nosa, oraz stosować tabletek do ssania.
PRZEBIEG BADANIA
 • Rejestracja telefoniczna ( Imię, Nazwisko, Pesel, numer telefonu, adres mailowy)
 • Podjeżdżamy pod namiot Drive-Thru, ewentualnie stajemy w kolejce za samochodami.
 • Otwieramy szybę od strony kierowcy
 • W namiocie przekazujemy dowód osobisty, oraz kartkę z numerem telefonu oraz adresem mailowym (proszę przygotować wcześniej)
 • Pielęgniarka pobiera wymaz z nosogardła lub gardła specjalnie przygotowaną wymazówką
 • Kierowca opuszcza namiot
 • Całkowity czas badania ok 5 min.
 • Po 20 minutach Osoba ponownie podjeżdża pod namiot w celu odebrania wyniku testu.

PO OTRZYMANIU POZYTYWNEGO WYNIKU OSOBA BADANA POWINNA SAMA ZGŁOSIĆ SIĘ DO INSPEKTORIATU SANITARNEGO. PUNKT WYMAZOWY KIDS CLINIC NIE MA OBOWIĄZKU ZGŁOSZENIA WYNIKU.

WAŻNE! Według NFZ badanie Antygenowe równoznaczne z testem PCR Testy Antygenowe są taką samą podstawą stwierdzenia koronawirusa jak testy PCR – zapowiedział Minister Zdrowia Adam Niedzielski – czytaj w Rzeczpospolita z dnia 30.10.2020

Zestaw służy do wykrywania antygenu COVID-19. Ma być stosowany jako pomoc w diagnozowaniu koronawirusa. Uznawany jest jako test przesiewowy. Negatywne wyniki nie wykluczają zakażenia SARS CoV-2 i nie można ich traktować jako jedynej podstawy do leczenia lub innych decyzji dotyczących postępowania. W przypadku pozytywnego wyniku zaleca się zrobienie wymazu PCR-RT w celu potwierdzenia wyniku.

 

Szybki test antygenowy – wynik w 20 minut

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na szybkie i bezpieczne testy na COVID-19, otworzyliśmy profesjonalny punkt pobrań do testów na obecność antygenów. Odnajdą go Państwo przy ulicy Łódzkiej, na parkingu przed bramą stadionu KKS Kalisz. Dzięki komfortowej formie badania przesiewowego już w ciągu 20 minut od pobrania wymazu otrzymuje się wynik testu o wysokiej czułości. Ma on formę zaświadczenia podpisanego przez specjalistę. W naszym punkcie wykonają Państwo test antygenowy, który dopuszcza wstępną diagnozę zakażenia koronawirusem, choć należy mieć na uwadze, że negatywny test antygenowy na COVID-19 nie może wykluczyć zakażenia. Właśnie dlatego jego wykonanie zaleca się w momencie wystąpienia objawów lub też pomiędzy 7. a 14. dniem od możliwości zakażenia. W celu rejestracji na badanie należy zgłosić się telefonicznie, podając swoje podstawowe dane, a następnie udać się do wystawionego namiotu samochodem.

Bezkontaktowy punkt pobrań – test na antygen koronawirusa

Działamy jako punkt drive-thru, co oznacza, że na każdym etapie osoba poddawana badaniu na antygen koronawirusa znajduje się we własnym samochodzie i nie musi go opuszczać. Dzięki temu ryzyko ewentualnego zakażenia zostaje zminimalizowane, a cały proces odbywa się sprawnie i szybko. Nie trzeba czekać na wynik wielu dni, jak w przypadku innych testów. Formalności związane z pobraniem wymazu i samo jego pozyskanie zajmują ok. 5 minut i zaczynają się od podjechania pod wyznaczony namiot. Jedynym zadaniem kierowcy w trakcie badania jest uchylenie szyby, przekazanie uprzednio przygotowanej kartki z danymi osobowymi, dokonanie płatności bezgotówkowej oraz poddanie się krótkiemu pobraniu wymazu z nosogardła lub gardła. Następnie kierowca opuszcza namiot i udaje się na parking. Po 20 minutach może ponownie podjechać pod namiot w celu odebrania wyniku.

Zapraszamy do naszego punktu pobrań, w którym dbamy o bezpieczeństwo oraz sprawną obsługę każdej osoby zgłaszającej się na test na antygen koronawirusa. Wspólnie zadbajmy o zdrowie nasze i naszego otoczenia.

Zgodnie z procedurami laboratorium „Alab” w przypadku pozytywnego wyniku, powiadamia pracowników Inspektoriatu Sanitarnego, przekazując dane osobowe.

Wymazy pobierane są przez pracowników spółki KidsClinic sc, próbki do badań trafiają do laboratoriów genetycznych „Alab-LABORATORIA” w Poznaniu przy ulicy Grudzieniec 4, Poznań.

Informacje RODO